Blog

En uygun halıyı nasıl seçebilirim?

01-Oca-2018

Halı seçiminde dikkat edilecek hususların başında seçilecek ürünün kullanım amacına uygunluğu gelir. Bunu renk seçimi takip eder. Çok hareketli bir mekana sade ve düz bir halı, çok sade soft bir mekana ise daha canlı veya desenli bir halı seçmekle işe başlayabilirsiniz. Desenli halı seçecekseniz, yer döşemesinin rengine olan uyumuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Yer döşemesi ile desenli halınızın renkleri arasında kontrast yaratarak, başarılı bir seçim yapabilirsiniz.

Halımı uzun yıllar kullanmak için nasıl temizlemeliyim?

01-Oca-2018

Eğer bir leke çıkarıcı kullanılması gerekiyorsa, önce halının görünmeyen bir köşesinden denenmelidir. Temizlik malzemeleri seçilirken içeriği belli olmayan yada ciddi bir firma garantisi içermeyen markalar tercih edilmemelidir. Çoğunluk basit lekelerin temizliğinde kaliteli bir halı şampuanı yeterli olabilir. Temizleme işleminin sonunda havlar dik duracak şekilde fırçalanmalıdır. Kesinlikle halılar yıkanmamalıdır. Yıkanmış ya da herhangi bir nedenden dolayı ıslanmış ise hızlı ve düzgün şekilde kurutulmalıdır.

Halımın bakımını nasıl yapmalıyım?

01-Oca-2018

Halı bakımı ve halı temizliği birbirinden farklı işlemlerdir. Bakım halının elektrik süpürgesi ile düzenli olarak süpürülmesidir.

Halımı temizlerken nelere dikkat etmeliyim?

01-Oca-2018

Temizlik işleminde kullanılacak malzemenin çok iyi bilinmesi gerekir. Sabun oranı çok düşük olması kaydıyla beyaz sabun kullanılmalı ve çok iyi durulanmalıdır.

Halılarımızda oluşan lekeleri nasıl çıkarabiliriz...

01-Oca-2018

Yüzeydeki katı kısmı dağıtmadan alın. Kalan sıvıyı kağıt havlu yardımıyla emdirin. Halınızın kullanım kılavuzundan ilgili temizleme metoduna bakın. Metodun uygunluğunu küçük bir noktada test edin.

MERİNOS HALI, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALAN İLK FİRMA OLDU

20-Haz-2020

Merinos Halı, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi alan ilk firma oldu Türk Standartları Enstitüsü tarafından Merinos Halı´ya ´Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi´ verildi.Covid 19 ile mücadele kapsamında ilk günden beri her türlü tedbiri alan Merinos Halı´ya Türk Standartları Enstitüsü tarafından güvenli üretim belgesi verildi. Halı sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk firma olan Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Covid-19 ile mücadelede ilk günden itibaren çok önemli yol aldıklarını ve her türlü tedbiri alarak çalışanların sağlığını korumak için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını söyledi.Türk Standartları Enstitüsü, halı Türk Standartları Enstitüsü tarafından Merinos Halı´ya ´Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi´ verildi.