Haberler

Erdemoğlu Ailesinin bin konut projesi onaylandı

01-Oca-1970

Erdemoğlu Ailesi, depremden etkilenen vatandaşlara verilmek üzere bin konutluk projenin çalışmalarına Adıyaman’ın Besni ilçesinde başladı.

Adıyaman Üniversitesi ile Merinos arasında protokol imzalandı

02-Kas-2023

Adıyaman Üniversitesi ile Merinos A.Ş. arasında üniversite bünyesinde inşa edilecek olan 56 daireden oluşan lojman için protokol imzalandı.

SASA'dan GES yatırımı kararı

09-Ağu-2023

SASA, Gaziantep'te 25 milyon dolarlık Arazi GES yatırımı yapmaya karar verdiğini açıkladı.

Gönlü Zenginlerden Müthiş Seferberlik

07-Tem-2023

Capital Dergisi tarafından her yıl hazırlanan “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” haber çalışmasında Erdemoğlu Holding 10. sırada yer almıştır.

SASA, KÖRFEZ'İN DAVOS’UNA ÇIKARMA YAPTI

25-May-2023

Körfez'in Davos'u olarak bilinen Katar Ekonomik Forumu başladı. Bugün de devam edecek foruma, Türkiye'den Sasa'nın görüşmeleri damga vurdu.

Sasa A Takımı Katar Ekonomi Forumu’nda

24-May-2023

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu liderliğinde Sasa A Takımı, Katar Ekonomi Forumu’na katıldı.

SASA'dan 2.5 Milyar TL Net Kâr

05-May-2023

Yılın ilk çeyreğinde Sasa Polyester'in gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.4 artarak 8.1 milyar lira, net kârı ise yüzde 7 yükselerek 2.5 milyar lira oldu.

Depremde Zarar Gören Nurdağı ve İslahiye'ye Öğretmenevi Yapılacak

04-May-2023

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Valilik ile Erdemoğlu Holding tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerine öğretmenevi yapılması için protokol imzalandı.

Besnili Bilge'nin çocukları Forbes liginin zirvesinde

06-Nis-2023

https://www.aksam.com.tr/ekonomi/besnili-bilgenin-cocuklari-forbes-liginin-zirvesinde/haber-1356103 Forbes'in bu yılki zenginler ligi listesine Gaziantep merkezli Erdemoğlu Holding'in iki patronu damga vurdu. Türkiye'den 26 kişinin girdiği listede İbrahim Erdemoğlu 1'inci, Ali Erdemoğlu 3'üncü sıraya oturarak sürpriz yaptı.

Depremzedelere ücretsiz konut müjdesi

04-Mar-2023

Adıyaman'ın Besni ilçesinde ve köylerinde inceleme yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ilçedeki depremzedelere ücretsiz hediye edilecek bin adet konut yapacaklarını müjdeledi.

Erdemoğlu Ailesinden Cami ve Okul

05-Eki-2022

Erdemoğlu Ailesinin yaptırdığı iki eserin daha açılışı yapıldı. Adıyaman Besni İlçesinde yapımı tamamlanan Merinos Mustafa Rabuş cami ve Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı.

Yatırımının ilk adımı liman olacak

22-Haz-2022

SASA, Yumurtalık bölgesinde 10 milyon metrekare alanda dev sanayi tesisi kuruyor. Tesislerinin ilk ayağı liman, ikinci ayağı ise polipropilen tesisi olacak. Yatırımın diğer etaplarını ise rafineri ve aromatik kimyasallar ile Türkiye'nin ihtiyacı olan diğer kimyasal ürünler oluşturacak.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YATIRIMINA HAZIRLANIYOR

29-May-2022

Erdemoğlu'dan en büyük yatırım

Trabzon'a 150 milyon TL'lik eğitim yatırımı

21-May-2022

Erdemoğlu Holding, Trabzon'da bugüne dek özel sektör tarafından gençler için gerçekleştirilecek en büyük eğitim desteğini gerçekleştiriyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YATIRIMINI YAPACAĞIZ

04-Nis-2022

Erdemoğlu Grubu, Türk sanayisinin devlerinden biri. Dünyada parça halı üretiminde açık ara lider olan ve dünyada yüzde 6 pazar payına sahip grup şirketleri Merinos ve Dinarsu 2023'ten itibaren tamamlanan yatırımlarla global pazar paylarını yüzde 7'ye taşıyacak. Grup şirketlerinden Türkiye'nin lider polyester üreticisi SASA ise hem ciroda hem ihracatta döviz, bazında çift haneli büyümeye devam ediyor.

KTÜ’nün Başarı Hikayeleri

02-Kas-2021

KTÜ’nün Başarı Hikayeleri

Sasa'dan 150 milyon dolarlık tesis yatırımı

02-Kas-2021

Sasa Polyester, 150 milyon dolar yatırımla yıllık 350 bin ton kapasiteli tekstil cipsi, şişe cipsi, pet cipsi üretim tesisi kurma kararı aldığını duyurdu.

İbrahim Erdemoğlu: Rafineriye 10 yılda 20 milyar dolar yatıracağız

19-Eki-2021

Bir süredir Yumurtalık’ta rafineri yatırımı planlayan Erdemoğlu Holding, bu hedefinde sona geldi. Arazi engeline takılan yatırımda ilgili bakanlıklarla görüşme halinde olduklarını belirten Erdemoğlu Holding YKB İbrahim Erdemoğlu, “10 yılda 20 milyar dolarlık yatırım yapılacak” diyor.

Erdemoğlu ailesinden eğitime katkı devam ediyor

25-Eyl-2021

Erdemoğlu ailesinin yaptırdığı eserlerin toplu açılışı yapıldı Yeni yapılacak olan beş eser için toplu temel atma töreni yapıldı

Erdemoğlu'ndan selzedelere 2 milyon TL'lik destek

26-Ağu-2021

Erdemoğlu Holding Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için 2 milyon TL'lik bağışta bulundu.

Sasa kârını katladı

06-Ağu-2021

SASA, 2. çeyrekte 2.7 milyar TL net satış açıkladı. Açıklanan net satış tutarı 2021 yılı 1. Çeyreğine göre %8 artış gösterdi. 6 aylık rakamlara bakıldığında ise satışlar yıldan yıla %182 arttı. Net kâr da 2021 yılı ikinci çeyreğinde 532 milyon TL oldu.

Sipariş patlaması yatırımı öne aldırdı

06-Kas-2020

Türkiye’nin önemli sanayi gruplarından Erdemoğlu Holding, halı ve polyesterde Avrupa'dan geçen aydan itibaren ciddi sipariş almaya başladı

HALI İHRACATININ YILDIZLARINDA ERDEMOĞLU HOLDİNG E 2 ÖDÜL

27-Eki-2020

Erdemoğlu Holding'in markaları Merinos ve Dinarsu, ihracat şampiyonu olarak kendi dallarında platin ödül aldı.

MERİNOS HALI, GELECEK YIL 100 MİLYON DOLAR’LIK YATIRIM YAPACAK

16-Eki-2020

Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Merinos Halı, 2021 yılında 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor

ÜLKEM SÖZ KONUSUYSA GERİSİ TEFERRUATTIR

20-Eyl-2020

Sabancılar’dan aldığı Sasa’yı yaptığı yatırımlarla devler ligine çıkaran İbrahim Erdemoğlu, beş yılda şirketin üretim kapasitesini dört kat artırdı. Yumurtalık yatırımı için onay bekleyen iş insanı, “Ülkem söz konusuysa gerisi teferruattır” diyor.

İBRAHİM ERDEMOĞLU GÖNLÜ ZENGİN İŞ ADAMLARI ARASINDA 14. SIRADA

07-Ağu-2020

İbrahim Erdemoğlu gönlü zengin iş adamları arasında 14. Sırada. Dünyanın en büyük halı üreticisi Merinos Halıyı da bünyesinde bulunduran Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Capital dergisinin hazırladığı Türkiye´nin Gönlü zengin iş insanları listesinde 14. sırada yer aldı.

ERDEMOĞLU HOLDİNG İSO 500 SIRALAMASINA 4 FİRMA İLE GİRMEYİ BAŞARDI

13-Tem-2020

Erdemoğlu Holding İSO 500 sıralamasına 4 firma ile girmeyi başardı Erdemoğlu Holding bünyesinde yer alan Sasa Polyester, Merinos Halı, Dinarsu ve Özerdem firmaları İstanbul Sanayi Odasının her yıl açıkladığı ilk 500 firma arasında ön

MERİNOS HALI, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALAN İLK FİRMA OLDU

20-Haz-2020

Merinos Halı, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi alan ilk firma oldu Türk Standartları Enstitüsü tarafından Merinos Halı´ya ´Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi´ verildi.Covid 19 ile mücadele kapsamında

Halıda muhteşem geri dönüş

12-Haz-2020

Dünyanın sayılı halı üreticilerinden Erdemoğlu Holding’e bağlı Dinarsu ve Merinos yurtdışından son iki haftada rekor sipariş aldı. Bu gelişme üzerine, şirket tüm fabrikalarını tam kapasite ile çalıştırmaya başladı.

Bağış kampanyasına 3 milyon TL ile katıldılar

03-Nis-2020

İSTANBUL, (DHA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlattığı

Merinos Servi Erdemoğlu Cami dualarla açıldı

13-Ara-2019

Erdemoğlu ailesi tarafından İbrahimli bölgesi Gölgelik kavşağında yaptırılan 4 bin 500 kişilik cami, taziye evi, lojman, Kur'an Kursu dualar ve Kur'an tilavetiyle hizmete açıldı.

Erdemoğlu'nun büyüme formülü

31-Eki-2017

İbrahim Erdemoğlu ile polyester yatırımını ve başta tekstil olmak üzere sanayideki sorunları konuştuk...

Erdemoğlu; “Besni Üniversitesi Düşüncemizden Vazgeçmedik”

10-Eki-2017

19. Besni Eğitim Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen “Üniversitenin Besni´ye Eğitim, Kültür ve Ekonomik Anlamda Sağlayacağı Katkılar

Başbakan Yardımcısı Şimşek Merinos halıyı gezdi

13-Ağu-2017

GAZİANTEP (İHA) - Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesindeki Merinos tesislerini gezdi.

Dev yatırıma ilave sinyali

18-Tem-2017

Cumhurbaşkanını 3.7 milyar dolarlık tesisin açılışına davet eden İbrahim Erdemoğlu, yeni yatırımların sırada olduğunu söyledi.

Merinos halı'ya en büyük ihracatçı ödülü

20-Haz-2017

Merinos halı'ya en büyük ihracatçı ödülü Türkiye halı ihracatında Merinos yine birinci oldu Dünyanın en büyük halı üretim kapasitesiyle liderliği elinde bulunduran Merinos Halı, bu yıl yine en fazla ihracat yapan firma olarak ödüle layık görüldü.

12.8 milyarlık yatırım başlattı, hedef küresel pazarın yüzde 3

17-Haz-2017

Merinos'un kardeş şirketi SASA, polyester üretiminde gözünü zirveye dikmiş durumda. Küresel pazarın yüzde 3’ünü üretmek için 3.65 milyar dolarlık yatırıma hazırlanıyorlar.

Merinos’a patent ödülü

21-Nis-2016

5. Türk Patent Ödülleri sıralamasında en fazla tasarım başvurusu yapan üçüncü firma olan Merinos Halı ödüle layık görüldü. Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Besni’de 400 Bin Fidan Toprakla Buluşacak

19-Şub-2016

Erdemoğlu Ailesinin öncülüğünde başlatılan “Yeşil Besni” projesi kapsamında Besni Belediyesi’nin çalışmalarıyla 400 bin fidan toprakla buluşacak.

İşçisine ev yapan da var

22-Kas-2015

Kazancını işçileriyle, çalışanlarıyla paylaşan bir iş adamı İbrahim Erdemoğlu. Türkiye'de insan odaklı şirketlerden Erdemoğlu Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdemoğlu,

Halı kralı enerjisini rüzgardan alacak

08-Eyl-2014

45 yıl önce Gaziantep’te temelleri atılan Merinos Halı, Belçika’yı geride bırakarak dünya liderliği tahtına oturdu. Merinos’u bünyesinde barındıran Erdemoğlu Holding şimdi de rüzgar enerjisi için kolları sıvadı.

ELİ GÜÇLENEN TÜRKİYE DAHA DA BÜYÜYECEK

05-Eyl-2014

2000’li yıllardan önce Türkiye’nin ciddiye alınmadığını söyleyen Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Şimdi elimiz güçlü. Başkanlık sistemi ile daha da güçlenir. Siyasi istikrar devam ederse sektör de büyümesini sürdürür” dedi.

Merinos Halı Gaziantep’in en büyük camisini yaptırıyor

05-Eyl-2014

Hayırsever iş adamı, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Gaziantep’te annelerinin adına cami yaptırmak için protokol imzaladı.

Enerji Verimliliğinde birincilik Merinos’un

21-Şub-2014

Dünyanın en büyük parça halı üreticisi Merinos, Gaziantep Enerji Zirvesi’nde ilk kez verilen ‘Sanayide Enerji Verimliliği’ ödüllerinde, birincilik ödülüne layık görüldü.

Erdemoğlu'ndan eğitime 15 milyon TL

02-Haz-2014

Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi’nin temeli Erdemoğlu Holding’in destekleriyle atıldı. Fakülte iki yılda bitirilecek.

Merinos, Adıyaman‘a öğrenci yurdu ve taziye evi kazandırdı

28-Eyl-2012

Dünya‘nın en büyük halı üreticilerinden Merinos, sosyal sorumluluk projelerine davam ediyor. Daha önce okul, yurt, sağlık ocağı, cami gibi çok sayıda proje hayata geçiren Merinos Adıyaman‘ın Besni ilçesinde kız öğrenci yurdu ve taziye evi hizmete açtı.

Gaziantepli Merinos Wal-Mart’la masada

02-Haz-2014

Ikea’nın en büyük halı tedarikçisi Erdemoğlu Holding, ihracatta büyümeyi sürdürüyor. Şirket şimdi de ABD’li dev mağaza zinciri Wal-Mart’la görüşüyor